Джерела знань про природу. Сучасний підхід.

          Не принижуючи цінності класичних книжкових довідників, сьогодні я хочу поділитися інформацією щодо наявних довідників в мережі інтернет та альтернавних шляхів пошуку інформації про оточуючий рослинний та тваринний світ України. Хочу показати де і як Ви з легкістю зможете отримати майже будь-яку інформацію, що може Вас зацікавить.

          Почнемо, мабуть, з найціннішого та найдорожчого, що в нас з Вами ще поки що є, але і з того, що потребую нашої уваги та охорони - з Червоної Книги України (ЧКУ). В цю книгу, як Ви знаєте, занесені ті види флори та фауни, які знаходять під загрозою зникнення або ж є рідкісними з тих чи інших причин на території нашої Країни. Наразі, доступ до ЧКУ може мати будь-хто, хто має доступ до інтернету. Для цього достаньо пройти за посиланням: http://redbook-ua.org/

Червона Книга України електронна версія

          Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України;є найстарішою науковою установою загальнозоологічного профілю в Україні. Наразі на базі інституту запущено та працює проект UkrBIN - національний портал з біорізноманіття України. Метою даного проекту є збір інфомації про всі види тварин і рослин України, подальший її аналіз, створення карт поширення на території України та фенограм видів. І що є найціннішим у цьому проекті - до нього може долучитися будь-хто. якщо Ви маєте фото якоїсь дикої рос6лини чи тварини - можете сміливо реєструватися та завантажувати їх на ресурс, навіть якщо не знаєте її назви: вчені з відповідних галузей Вам з радістю допоможуть розібратися. 

          Існує багато сайтів про птаів України, на яких Ви можете знайти вичерпну інфрмацію щодо видів, які Вас цікавлять, та гарні зображення та малюнки відповідних видів. До таких сайтів належать: Пернаті друзі, Птахи України, Хижі птахи України та інші. Окремо хочу згадати сайт про Птахів України на якому зібрані фотографії птахів з усієї України отримані, в основному, за останні кілька років. Завдяки фотогалереї цього сайту Ви завжди зможете досить швидко визначити чи знайти цікавий для Вас вид або ж, хоча б, дізнатися до якої групи птахів він відноситься. Так само як і до проекту UkrBIN до роботи цього сайту може долучитися кожен і поповнювати колекцію сайту своїми фотографіями.

Фотографії птахів України

          Описані вище 2 ресурси (UkrBIN та сайт про Птахів України) - то є приклад того, як сьогодні звичайна людина може допомогти вченим зібрати величезну масу інформації і таким чином внести свій невеличкий проте вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки та розуміння оточуючого нас світу та його законів.

          Ну і неможливо не згадати про роль та можливості соціальних мереж у, як не дивно, пізнанні світу. Як Ви напевно знаєте, в соціальних мережах є можливість створювати групи, до яких будуть входити люди зі спільними інтересами. Так от, виявляється, що у Facebook є шикарні три групи:

Тваринний світ України

Рослинний світ України

Гриби України

          Також існують групи присвячені птахам України: Птахи України та Birdwatching Ukraine - Бёрдвотчинг в Украине - Бьордвотчинг в Україні.

          В усіх цих групах є можливість як переглядати вже наявний матеріал і дізнаватися щось новеньке, так і завантажувати власні фото з метою поділитися інформацією або ж спитати поради у спеціалістів.

          Дані щодо останніх цікавих астрономічних новин України і світу можна отримати на сайті журналу "Наше небо". Також широкий спектр інформації пропонує сайт Український астрономічний портал. Перелік цікавих астрономічних явищ місяця можливо знайти на сайті АСТРОСУМИ.